MenuMatic Horizontal Example
tab_menu
sleek-search-box-pack

Untitled Document
Untitled Document
sm2013_04
SAĞLIKLI KALEMLER
 
Can İçin Canan Olmak
Şimdi Kardeşlik Zamanı
Temel İnsan Hakları Hepimiz İçindir! - Mustafa AYDIN
Kamu Hizmetinde Mekanik Olanı Aşmak Vicdan hattı: sabim - Mustafa AYDIN
 
sm2013_04
KISAYOLLAR
sm2013_04
ÖNEMLİ LİNKLER
E - Devlet
Devletin Kısaolu
Acil Afet
Acil Sağlık Hizmetleri G. M.
Performans Y.
Kalite ve Akred. D.B.
Resmi Gazete
T.C. Resmi Gazete
Ç. K. Y. S.
Çekirdek Kaynak Y.S.
S. B. N.
Sağlıkta Buluşma Noktası
T. S. İ. M.
Temel Sağlık İst. M.
GRİP
Gripten Korunma Yolları
E - Bordro
Muhasebat Genel Müd.
Personel Sağlık
Per. Genel Müdürlüğü
Bilgi Edinme
Bilgi Edinme Hakkı
E - Sağlık
E-Sağlık Uygulamaları
Aile Hekimliği
A. Hekimliği Bilgi Portalı
Web Uygulamaları
S.B. Web Uygulamaları
sm2013_05
   >> GÜNCEL HABERLER
Hasta Hakları İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Müdürlüğümüz Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü tarafından Müdürlüğümüz Eğitim Salonu’nda 15/04/2014 tarihinde İlimize bağlı tüm Merkez ve İlçe Hastane Hasta Hakları Birim Sorumluları ve Hasta Hakları Kurul Başkanlarının katılımı ile, ‘Hasta Hakları ve Sorumlulukları’ konusunda Müdürlüğümüz Eğitim Hemşiresi Zahra ANŞİN, ‘Hasta Hakları Hukuki Boyutu’ konusunda Av. Mehmet DOĞANTEKİN, ‘Hasta Hakları İtirazları Karşılama, Temel İletişim Teknikleri ve Yaklaşım İlkeleri’ konularında Psikolog Sevim ÖZMEN tarafından eğitim verilmiştir.
7 Nisan Dünya Sağlık Günü Mardin de Kutlandı
1948’de Dünya Sağlık Örgütü’nün kuruluşunun yıl dönümünü vesilesiyle her yıl 7 Nisan Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır. Her bir Dünya Sağlık Günü için önemli halk sağlığı sorunlarından birisi belirlenmekte ve çeşitli etkinliklerle gündeme getirilmektedir. 2014 Dünya Sağlık Günü’nün konusu "Vektörle Bulaşan Hastalıklar" olarak belirlenmiştir.
Kan Bileşeni Tanımlama ve İzlenebilirlik Sistemi eğitimi
Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda Bölge Müdürü Dr. Tufan ERTOP tarafından “Kan Bileşeni Tanımlama ve İzlenebilirlik Sistemi Eğitimi” verilmiştir. Bakanlığımız Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kan Hizmetleri Daire Başkanlığının talepleri doğrultusunda Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü tarafından, Ulusal Kan Bileşeni Tanımlama ve İzlenebilirlik Sistemi kullanıcısı olan hastanelere 31/03/2014 tarihinde saat 10.00’da Müdürlüğümüz seminer salonunda Bölge Müdürü Dr. Tufan ERTOP tarafından “Kan Bileşeni Tanımlama ve İzlenebilirlik Sistemi Eğitimi” verilmiştir.
Bilgi Güvenliği Politikaları
Bakanlık Makamı Onayı ile yürürlüğü giren "Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi" ve "Bilgi Güvenliği Politikaları Klavuzu" na aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Şefkat Eli-2 Projesi Sertifika Töreni
2012 yılında Müdürlüğümüzce yaşlı ve hasta bakımı eğitimi içeren bir proje hazırlanmış ve SODES tarafından desteklenmiştir.
14 Mart Tıp Bayramı Satranç Turnuvası
TSF Lisansı 15-16 Mart 2014 tarihinde sabah saatlerinde Turnuvanın yapılacağı İl Sağlık Müdürlüğünde hakemler tarafından isteyen tüm katılımcılara yapılabilecektir.
Sultanköy Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Ambulansı Elazığ’da Kaza Geçirdi
Mardin İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Sultanköy Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Ambulansı bilinmeyen bir sebepten ötürü Elazığ’ın Maden ilçesi Tevekler mevkisinde yoldan çıkarak devrildi. Ambulansta görevli 112 personeli yaralandı.
 
Untitled Document
Ayanoğlu Ecz.  
Adres
Mardin Park Hastanesi Karşısı
Telefon
(482) 212 47 04
Bilgi Amaçlı -11818- den Alınmaktadır